3 Yıl Önce Bugün Veda Eden CNBC-e Sayesinde Hayatımıza Giren 3 Dizi

5 Kasım 2018 865 0 16

CNBC-e, Doğuş Yayın Grubu ve NBC Universal ortaklığında 16 Ekim 2000 tarihinde yayın yapmak için kurulup ekim ayında Discovery Communications’a satılıp 5 Kasım 2015’de kapanan ekonomi ve dizi kanalıdır. Haftasonu sabahları ister çocuklar ister yetişkinler olsun çizgi film kuşağıyla herkesi televizyon başına toplardı. Haftaiçi 18:00’da ekonomi haberleri bitip dizi yayınlamaya başlarken ki geçiş sesi hala kulaklarımda. İsterseniz bi dinleyelim.

SMALLVİLLE (2001-2011)

CNBC-e denince her on kişiden yedisinin aklına gelen dizi Smallville. Superman’in gençliğini konu alan gençlik dizisi, hepimizin Clark Kent’i daha ne söylenebilir ki? Şimdi ilk sezon fragmanıyla sizi duygusallığa bırakıyorum.

THE SIMPSONS (1989- )

Springfield kentinde işçi sınıfı bir ailenin maceralarını anlatan dünyanın en uzun soluklu animasyon dizisi. 30. sezonu halen devam etmektedir. Aile babası Homer tembel, komik, şişman, ailesine düşkün ve oğlunu ani öfke patlamaları ile boğan bir karakter. Öfke sonucu oluşan olaylardan pişmanlık duymaz. Lisa Simpson ailenin dahisi henüz 8. sınıftayken üniverite eğitimi alacak durumdaydı. Herkese karşı eleştirel konuşur, çok güzel saksafon çalar konserine girmek isterdim. Homer’ın eşi Marge Simpson mavi saçlı oldukça iyi niyetli, kocasına aşık ve sabırlı bir karakterdir. Dizide Marge’ı en işi yaparken oğlu Bart’ı disipline ederken Homer’ı sakinleştirmeye çalışırken görüyoruz.

Simpsons ailesinin seslendirme kadrosu:

Dan Castellaneta: Homer Simpson
Julie Kavner: Marge Simpson
Nancy Cartwright: Bart Simpson
Yeardley Smith: Lisa Simpson


TWO AND A HALF MAN (2003-2015)

Charlie Harper tek başına deniz kenarında dubleks bir evde yaşayıp müzikle geçinini sağlarken, karısı tarafından terk edilen abisi Alan ve onun oğlu Jake, Charlie’nin evine taşınmasıyla hayatı alt üst olur. Jake büyüyüp amca ve babasının hayatlarının daha da merkezine girerken, Alan ve Charlie’nin her şeye karışan annesiyle dizi dönemin en keyifli dizilerinden biri oldu.
3 Emmy Ödülü adaylığı ve 2 Altın Küre ödülü adaylığı bulunan Charlie Sheen 8 sezondan sonra kendine zam istemesi, uyuşturucu ve alkol bağımlılığının sette bazı sorunlara yol açması sebebi ile diziyle ilişkisi kesildi. Sonraki 4 sezon dizi Charlie yerine Ashton Kutcher ile devam etti.

Kategoriler: Dizi, Liste, Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Ilgaz Üzümoğlu

Geleceğin makine mühendisi. Doğasever ve hayvansever.

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com