2018 Sonbahar Animeleri

2 Eylül 2018 1391 0 0

Yaz sezonunu geride bıraktık ve yeni sezona hazırız. En çok sevilen ve beklenen animelerin devamını (ya da finallerini) bu sezonda da görüyoruz. Peki, sonbaharda bizi başka hangi animeler karşılayacak? 2018 sonbahar sezonu animeleri;

 

Sword Art Online: Alicization

 

     Ana karakterimiz Krito destansı ve fantastik bir dünyada uyanır. Bu dünyaya Giriş yapmadan hemen önce olanları hayal-meyal hatırlayarak etrafı dolaşmaya, çevresinde gerçeklere dair ipuçları ararken onu tanıyan genç bir çocukla karşılaşır. Çocuğun adı Eugo’dur ve her ne kadar bir NPC olsa da bir insan ile aynı duygu değişimlerini gösterir.

     Krito bu sanal dünya da Eugo ile bağ kurarken, bu dünyadan çıkmanın bir yolunu arar. Bu arada Eugo ile olan çocukluk anısını, bu anılarda Eugo dışında, genç sarışın bir kızı hatırlar. Genç kızın adı Alice’dir ve Kritonun asla unutmaması gereken bir isim…

 

Türü: Fantastik, Oyun, Aksiyon, Bilim Kurgu

 

Tanıtım Videosu:  

 

 

 

Fairy Tail 3.Sezon

 

Lucy Heartfilia, En iyi büyü loncası olan Fairy Tail’e katılmak isteyen büyücüdür ve bir seyehati sırasında haydutlar tarafından kaçırılır. Ateş büyücüsü olan  Natsu Dragneel yardımına gelir ve Lucy’e Fairy Tail’e katılmasını teklif eder. Böylece Natsu ve Lucy takım olurlar ve loncanın verdiği görevlere birlikte giderler.

Serinin Final sezonudur.

Türü: Fantastik, Aksiyon, Shounen, Komedi, Macera, Büyü  

 

 

Tanıtım Videosu:  

 

 

 

Tokyo Ghoul:Re 2. Sezon

 

CCG’nin Anteiku’daki baskısının üzerinden iki yıl geçmiştir.  CCG, ghoulların özel yeteneklerini kullanmak için ameliyat geçiren insanlardan oluşan Quinx Squad olarak bilinen özel bir takım oluşturur, bu takım Tokyo’nun istenmeyen sakinlerini yok etmek için CCG’nin ihtiyaç duyduğu baskıyı sağlar. Bu grubun lideri Haise Sasaki, ünlü özel sınıf araştırmacısı Kishou Arima tarafından eğitilen yarı ghoul, yarı insandır. Ancak bu genç adam bilinmeyen hatıralara takılıp, eskiden olduğu kişiyi yavaşça hatırlatıyor.

 

Türü: Aksiyon, Gizem, Korku, Psikoloji, Dram, Seinen, Doğaüstü Güçler

 

 Tanıtım videosu:  

 

 

 

Goblin Slayer

      Genç bir rahibe ilk maceracı partisini oluşturuyor. Ancak çok geçmeden kendilerini tehlikenin içinde bulurlar. Yardımlarına  gelen Goblin Slayer, tüm hayatını goblinleri yok etmek için adamış birisidir. Ve onun yeteneklerinin söylentileri yayılmaya başladığında, ileride neler olacağını bilmek mümkün olmayacaktır.

Türü: Aksiyon, Fantastik  

 

Tanıtım videosu:  

 

 

 

Toaru Majutsu no Index III

 

Akademi şehri Japonya dünya teknolojisinin 30 yıl ötesinde bilimin en ön saflarındadır. Bu kendine özgü kent nüfusunun dörtte üçünden fazlası, çeşitli kuruluşlarda esper yeteneklerini geliştiren öğrencilerden oluşuyor. Bu öğrenciler arasında en düşük rütbeye sahip bir lise öğrencisi olan Touma Kamijou, diğer büyüleri yok etmesini sağlayan gizemli bir güce sahip: ”Imagine Breaker”

   Bu yetenek kamijou’nun hayatını normal bir genç olarak geçirmesini etkilemez. Ta ki  Index Librorum Prohibitorum’la karşılaşıncaya kadar. Rahibe olan Index, 103.000 yasak büyü kitabını içeren bir hafızaya sahiptir ve buna erişmek isteyen kötü kişiler Index’in peşine düşmüştür. Kamijou, doğa dostu yeni bir dünya keşfederken yeni yoldaşını her ne pahasına olursa olsun koruyacaktır.

  Animenin 3. sezonudur.

                                                                               Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu, Büyü  

 

 

Tanıtım videosu:  

 

 

Tensei Shitara Slime Datta Ken

37 yaşındaki Satoru Mikami, sıradan yaşamında mutsuz bir işin içine sıkışmıştır, bir soyguncu tarafından öldürüldükten sonra fantastik dünyada yeni bir başlangıca uyanır…Slime canavarı! Eski varoluşunu gölgede bıraktıktan sonra yeni dünyasını sonsuza dek değiştirecek olaylar zinciri oluşturur.

 

Türü: Aksiyon, Macera, Komedi, Dram, Fantastik, Seinen  

 

Tanıtım videosu: 

 

 

 

Kishuku Gakkou no Juliet

 

   Hikaye, öğrencilerin “Black Dogs” ve “White Cats” olarak bilinen iki rakip ülkeden geldikleri Grigio Akademi Yatılı Okulunda geçiyor. Pers ve Inuzaka kendi yurtlarının liderleridir ama gizlice birbirlerine aşık olurlar. Oluşacak sorunlardan kaçmaya çalışırken yurttaki diğer öğrencilerden ilişkilerini saklamaya çalışırlar.

 

Türü: Aksiyon, Komedi, Romantik, Okul, Shounen  

 

Tanıtım videosu: 

 

 

Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai

 

 

Puberty Sendromu – sadece ergenlik dönemindekileri etkileyen, gizemli bir sendromdur- Örneğin, Sakuta Azusagawa bir tavşan kızın onun önünde belirdiğini gören bir lise öğrencisi. Mai Sakurajima, lise son sınıf öğrencisi ve aynı zamanda  ünlü bir aktirist. Bir sebepten dolayı tavşan kız figürünü başkaları göremez. Bu fenomenin arkasındaki gizemi açığa çıkarırken, Sakuta Mai’ye karşı duygularını keşfetmeye başlar.

Türü: Romantik, Komedi, Okul

Tanıtım videosu:  

 

 

 

 

Irozuku Sekai no Ashita kara

Nagazaki şehrinde geçen hikaye, günlük hayatta minik miktarda büyü kalan bir dünyada gerçekleşir. Hitomi Tsukishiro, büyücü soyundan gelen ve genç yaşta renk hissiyatını kaybetmiş, duygudan yoksun bir şekilde büyümüş 17 yaşında bir gençtir. Torununun geleceği için üzülen büyük anne Kohaku, Hitomiyi geçmişe; 2018’e gönderir. Geçmişe giden Hitomi 17 yaşındaki Kohaku ile klüpteki arkadaşlarıyla beraber vakit geçirir. Hikaye Hitomi’nin bir birey olarak büyümesini takip ediyor.

 Türü: Dram

 

Tanıtım videosu:  

 

 

 

Golden Kamuy 2. Sezon

       Japonya’nın uzak kuzey toprakları olan Hokkaido’da Sugimoto, Meiji döneminin Rus-Japon savaşından sağ olarak kurtulur. Savaş sırasında ‘’Yenilmez Sugimoto’’ lakabıyla anılan bu adam, savaşta ölen arkadaşının karısını kurtarmak için altınla vaat edilmiş zenginliğin peşine düşer. Altın avı sırasında yozlaşmış suçluların sakladığı altın ile ilgili ipucu bulur. Sert iklimlerden hayatını kurtaran bir Ainu kızla ortak olup, altını arayan suçlulara karşı yarışta hayatta kalma mücadelesine girerler.

  Türü: Aksiyon, Macera, Seinen, Tarihi  

 

  

 

Yagate Kimi ni Naru

 

Yuu, shoujo mangayı seven ve Kalbini titretecek aşk itirafını alacağı günü bekleyen bir kızdır.
Ortaokulda sınıf arkadaşı Yuu’ya karşı olan hislerini itiraf eder ve Yuu hiçbir şey hissetmez. Hayal kırıklığına uğramış ve kafası karışık olarak liseye başlayan Yuu ona hala nasıl cevap vereceğinden emin değildir. Yuu, güzel öğrenci konseyi başkanı Nanami’yi görür ve ondan yardım ister fakat Yuu’ya duygularını itiraf edecek diğer kişi Nanami’dir. Sonunda Yuu’nun hayallerini kurduğu shoujo romantizmi başlayacak mı?

 

Türü: Okul, Shoujo Ai  

 

Tanıtım videosu: 

 

 

 

 

Ulysses: Jeanne D’arc to Renkin no Kishi

       Fransa’nın İngiltereyle olan yüzyıl savaşlarında geçen, asilzadenin oğlu Montmorency silahşörlerin yetiştiği okulda büyü ve simya çalışmalarına kendini kaptırır. Ancak Fransa’nın Agincourt’taki yenilgisinden sonra okul kapatılır ve Montmorency kaçmak zorunda kalır ve bu sırada Jeanne adında mucizevi bir köylü kızıyla tanışır.

Türü: Aksiyon, Fantastik   

 

 

Radiant

    Seth, Pompo bölgesinde hevesli bir sihirbazdır. Nemesis’in temasından sağ kurtulan birkaç canlıdan biridir. Bunlar temas ettikleri her şeyi kirleten ve yok eden yaratıklardır. Seth’in bu yaratıklara karşı olan bağışıklığı ona daha uygun olan bir yol seçmesini sağladı: Bir avcı olmak ve Nemesis ile savaşmak!

Türü: Aksiyon, Macera, Büyü, Fantastik

Tanıtım videosu: 

 

 

 

Beatless: Final Stage

Herkesin ümit edebileceği geleceği yaratmak için Arato, Lacia’nın yardımını bir kez daha alır. Seçtiği gelecek insan ırkının sonu mu olacak? Yoksa yeni dünyanın başlangıcı mı?

Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Romantik

 

 

Jojo no Kimyou na Bouken: Ougon no Kaze

    Jotaro, Koichi’den gerçek adı Giorno Giovanna olan ‘’Haruno Shiobana’’ olarak bilinen bir kişiyi araştırmak için Napoli’ye seyahat etmesini ister ve hikaye Giorno’nun Passione mafya grubunun zirveye çıkıp saygıdeğer bir hırsızlar grubuna dönüştürme amacını takip eder.

Türü: Aksiyon, Macera, Shounen

Tanıtım videosu: 

 

 

 

 

Jingai-san no Yome

 

Hinowa Tomari normal bir lise öğrencisiydi ta ki Kanenogi denilen bir yaratığın karısı olmak zorunda olduğunu söyleyene kadar. Bu hikaye onun yeni evli hayatının başlangıcını anlatır.

  Türü: Komedi, Romantik, Fantastik

Anima Yell!

 

 

Hikaye, başkalarına yardım etmeyi seven genç bir kız olan Kohane Hatoya’yı merkez alıyor. Ortaokuldan liseye geçtikten sonra amigo ile büyülenmiş ve lisesinde bir amigo kulübüne başlamıştır. Kohane’nin, Hizume ve çocukluk arkadaşı Uki ile Amigo Faaliyetlerini deneyimlemesini konu alır.

Türü: Spor, Komedi, Okul

Tanıtım videosu:

 

 

 

 

Gaikotsu Shotenin Honda-san

 

 

Bu komedi hikayesi, bir kitapçıda çalışan iskelet Honda-san etrafında dönüyor ve sık sık kitapçının manga bölümünde yabancılarla uğraşmak zorunda.

Türü: Yaşamdan Kesitler, Komedi, Doğaüstü Olaylar

Tanıtım videosu: 

 

 

 

 

 

Himote House

Anime, Tokyo Nakano’da ev arkadaşı olarak yaşayan beş kız ve bir kedi üzerinde odaklanıyor: üç Himote kız kardeş (Tokiyo, Kinami ve Kokoro), Kokoro’nun sınıf arkadaşı Tae ve Minamo ve kedi Enishi. Kızlar, günlük hayatlarını popüler olma yollarını bulmaya çalışarak yaşıyorlar ve onların (ve kedinin) hepsi gizemli bir güce sahiptirler.

Türü: Komedi

 

 

Karakuri Circus

 

Masaru Saiga kuklacı olmayı amaçlayan beşinci sınıfa giden bir çocuktur ve babası, dev ev telefonu ürecisi CEO’su Sadayoshi Saiga’dan 18 milyar yen miras kalır. Masuru serveti yüzünden hedef alınıyor ve iki kişi tarafından kurtarılıyor. Narumi Katō, Kung-Fu bilen ve “Zonapha Sendromu” adı verilen tuhaf hastalığı olan bir adam ve Shirogane, kukla ‘’Arurukan’’ kontrol eden gümüş saçlı bir kadındır. ,Narumi ve Shirogane,   Masaru’nun servetini çalmaya çalışanlar tarafından çeşitli komplolara atılıyorlar.

 

Türü: Gizem, Macera, Shounen

 

Tanıtım videosu:

 

 

 

 

 

Sora to Umi no Aida

Anime 20XX yılında Onomichi, Hiroşima’da geçiyor. Dünyanın dört bir yanında balıklar denizden kaybolur ve sadece balinalar okyanusta yaşamaya başlar. Balıkçılık Bakanlığı, uzayda dev deneysel Balık Evren Tankları kurmaya karar verir ve bunun için Onomichi Balıkçılık Birliği kurulur ve uzay balıkçılarını eğitmeye başlar. Altı yeni kadın uzay balıkcısı seçilir ve hikaye büyümelerini desteklemeye odaklanır.

Türü: uzay, Macera

 

Tanıtım videosu:

 

 

 

 

Uchi no Maid ga Uzasugiru!

 

Rus kökenli annesini genç yaşta kaybetmiş ikinci sınıf öğrencisi Misha Takanashi, Japon babasıyla yaşıyor. Eskiden Kendini Savunma Gücü subayı olan Tsubame Kamoi, bir ev hizmetçisi olarak Takanashi’lerin evine geliyor. Bu hikaye, kararlı bir lolicon olan Kamoi’nin, Misha’ya yaklaşmaya çalıştığı bir ev komedisidir.

Türü: Yaşamdan Kesitler, Komedi, Shoujo Ai

 

Tanıtım videosu:

 

 

 

 

 

 

RErideD: Tokigoe no Derrida

 

Yıl 2050’de Derrida Yvain adlı genç bir mühendis, babası tarafından kurulan Rebuild’deki “Otonom Makine DZ” nin gelişimine yaptığı katkı sayesinde ünlenir. Bir gün, Derrida ve meslektaşı Nathan, DZ’lerde bir kusur buldular ve patronlarını uyarmaya çalıştılar fakat göz ardı edildiler.

Derrida ve Nathan tehlikenin farkında olsalar da, herhangi bir önlem almadılar. Derrida ve Nathan, aniden bilinmeyen güçler tarafından saldırıya uğrarlar. Kaçışın sonunda, Derrida soğuk uyku makinesine düşer ve 10 yıl sonra,  bir savaşın ortasında harap olmuş dünyaya uyanır.

Türü: Bilim Kurgu

Tanıtım videosu:   

 

 

 

 

Release the Spyce

   Hikaye, Sorasaki şehrinde liseye giden Momo adındaki kız etrafında geçer. İnsanları koruyan bir istihbarat kuruluşu olan Tsukikage’nin bir üyesidir. Ajansın yeni üyesi olarak, kıdemli Yuki ve arkadaşları da dahil olmak üzere iş arkadaşlarıyla birlikte çalışmaya başlar. Birlikte şehirde barışı sağlamak için çalışırlar.

Türü: Aksiyon, Okul

Tanıtım videosu:   

 

 

 

 

Tonari no Kyuuketsuki-san

      Lise öğrencisi Akari Amono, Sophie Twilight adlı bir vampir kız tarafından garip bir olaydan kurtarılır. Akari Sophie’nin evine davetsizce gider ve ikisi birlikte yaşamaya başlar. Bir vampir olmasına rağmen, Sophie insanlara asla saldırmaz, ama posta yoluyla kan ve anime eşyalarını satın alır ve modern bir hayat yaşar.

Türü: Yaşamdan Kesitler, Komedi, Vampir, Doğaüstü Olaylar

 

Tanıtım videosu:  

 

 

 

 

 

Tsurune: Kazemai Koukou Kyuudou-bu

 

 

     Minato ortaokuldayken Japon okçuluk sporuyla uğraşmıştır, ama bir olaydan sonra spordan uzaklaşır. Minato lisede yeni arkadaşlarla tanışır ve okulun okçuluk kulübünün bir parçası olarak valilik turnuvasını kazanmayı hedefler.

Türü: Spor, Dram, Okul

 

Tanıtım videosu:  

 

 

 

SSSS.Gridman

 

Yuta Hibiki hafıza kaybı ve diğerlerinin göremeyeceği şeyleri görmeye başlayarak uyanır. Uyandığında arkadaşı Rikka Takarada’nın bilgisayarında bir Gridman yansıması ile karşılaşır ve ona ”çağrısını hatırla”der ama Yuta bunun ne anlama geldiğini anlayamaz. Daha sonra uzakta duran, hareket etmeyen büyük bir canavar görür. Yuta’nın bilgisayar ekranında gördüğü kahraman onu bilgisayarın içine çekerek Yuta’yı Gridman adlı dev bir kahramana dönüştürdüğünde, iki görüntünün de mantıklı olduğunu anlar.

Türü: Mecha

Tanıtım videosu:   

 

Yazar: Rumeysa Melike Demirkaya

Etiketler: Anime, sonbahar Kategoriler: Anime
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com