13 Reasons Why – Ölmek İçin 13 Sebep

3 Mart 2018 1153 0 0

1 sezondan ve 13 bölümden oluşan Ölmek için 13 Sebep adlı dizi öncelikle 2. Sezon için onay aldı.
Clay adındaki genç arkadaşımıza Hannah aşık oluyor ama yollar onu öyle bir noktaya sürüklüyor ki zavallı kızımız intihar ediyor.
İntihar sürecindeki tüm olayları, çevresindekilerin onun ölümüne etkisini 13 tane teypte topluyor ve onun ölümüne sebep olan kişilere teypleri ayakkabı kutusunda gönderiyor.
Yol tam olarak şöyle önce bu teyplerle dolu ayakkabı kutusu birine gidiyor daha sonra tüm teypleri dinleyerek kendinden sonraki geçen isme aynı şekilde ayakkabı kutusunu gönderiyor.
Aslında kitap olan bu dizi daha sonra Selena Gomez ve annesinin de isteği ve yapımcılığını üstlenmesi üzerine yayın hayatına başlıyor.
Diziye başlarken aslında bir çok sitede ergen dizisi yazınca bi başlamasam mı havasına büründüm ama bazı kullanıcıların da ne ergeni ya gibisinden cevaplarıyla bu diziye başlama hevesimi durdurmadım ☺
Diziye başlamamla 13 bölümü bitirmem belki de 2 günü mü almadı. Fazlasıyla akıcı bir dizi ama fazlasıyla da sinir bozucu.
Zamanımızda lisedeki gençlerin hareketlerinin, arkadaşlık ilişkilerinin boyutlarından hep şikayetçi olmuşuzdur. Diziyi izlerken bunlara birinci dereceden şahit oluyoruz. Bazı sahneleri var ki izlemeye yürek dayanmıyor bazı sahnelerde de gözlerinizi almaya doyamıyorsunuz.
Hannah .. dehşet ötesi güzellikte bi kız ama nedense o penguen yürüyüşünün nedenini anlayamıyorum ..
Clay.. fazlasıyla zayıf bir gencimiz. Bu kasetleri dinlerken bi şeyler oluyor çocuğa yani benim başıma böyle bir şey gelse ben tüm teypleri hemen dinlerim zaten arkadaşları da öyle söylüyor hala bitirmedin mi diye ah bi de onlara arkadaş diyebilirsek tabi apaçık düşman olduklarını söyleseler de ..
Oyunculuklar bence olağanüstü yaş ve geçmişlerine bakılırsa dizi de kitaptan biraz daha farklı olsa da kötü kurgulanmamış en azından izlenmeye değer nitelikte.
Keyifli Seyirler 🙂
Yazar: Betül Sertkaya

Etiketler: 13 Reason Why, dizi inceleme Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com